loading...

شورای دانشجویی دانشکده فنی شهید مهاجر اصفهان

سیاسی

تصاویر دانشجویان شورا در دانشکده شهید محسن مهاجر اصفهان
آقای جلیل دویران بازدید : 149 دوشنبه 17 آذر 1393 نظرات (1)

شعر/ ما تا همیشه تازه به دوران رسیده ایم

رئیس‌جمهور برخی دل‌نگران‌های مذاکرات و سیاست‌خارجی دولت را "عده‌ای تازه‌ به دوران رسیده" خواند و گفت که "این‌ها نمی خواهد اینقدر نسبت به آینده و ارزش‌های انقلاب و ارزش‌های اسلام دل‌نگران باشند."

به گزارش فرهنگ نیوز ، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در مراسم روز دانشجو که صبح امروز در دانشگاه علوم‌پزشکی ایران برگزار شد، به ایراد سخنرانی پرداخت. رئیس‌جمهور برخی دل‌نگران‌های مذاکرات و سیاست‌خارجی دولت را "عده‌ای تازه‌ به دوران رسیده" خواند و گفت که "این‌ها نمی خواهد اینقدر نسبت به آینده و ارزش‌های انقلاب و ارزش‌های اسلام دل‌نگران باشند." 
 
حسین صیامی از شاعران جوان کشور پیرامون سخنرانی امروز رئیس جمهور و "تازه به دوران رسیده" خواندن منتقدان شعری سروده است که در زیر میخوانید:
 
دریای احترامی و ما ورپریده ایم
تو سرو استواری و ما سر خمیده ایم
رنگ بنفش چون به تن خود ندیده ایم
ما تا همیشه تازه به دوران رسیده ایم
.
ما دزد میشویم که باشی پلیس پس
ما را حراج کن که نباشی خسیس پس
مدرک نداشتیم چون از انگلیس پس
ما تا همیشه تازه به دوران رسیده ایم
.
اصلا نیامدی تو به چشمان کور ما
عیب از غرور توست وَ یا از غرور ما
از فتنه چون جداست مسیر عبور ما
ما تا همیشه تازه به دوران رسیده ایم
.
اصلا چه زود مرغک پر بسته می شوی
نرمی ولی به سفتی یک هسته می شوی
از انتقاد کردن ما خسته می شوی؟
ما تا همیشه تازه به دوران رسیده ایم
.
زیر گلوت تیزی شمشیر ما که نیست
راه نجات را تو بگو گیر ما که نیست؟
تمدید شد مذاکره تقصیر ما که نیست
ما تا همیشه تازه به دوران رسیده ایم
.
حال جناح باد به هم خورده ظاهرا
آن وعده ها که داد به هم خورده ظاهرا
اوضاع اقتصاد به هم خورده ظاهرا
ما تا همیشه تازه به دوران رسیده ایم
.
چون خیر دیده ایم از این دولت شما
جای تشکر است از این همت شما
با افتخار عرض کنم خدمت شما
ما تا همیشه تازه به دوران رسیده ایم
آقای جلیل دویران بازدید : 129 دوشنبه 17 آذر 1393 نظرات (0)
سکته شماره 36

فیلم / تصاویری از مذاکرات در پشت درهای بسته /700میلیارد تومان بودجه برای مطالعه


به گزارش فرهنگ نیوز ، مجموعه برنامه سکته که بعد از یکسال وقفه ، با شماره 36 این برنامه دوباره منتشر شده است به اتفاقات روز ایران و جهان با دید طنز می پردازد. این قسمت از سکته به موضوعات زیر می پردازد : تصاویری از مذاکرات در پشت درهای بسته / نامه 200 نماینده مجلس برای برگزاری علنی دادگاه مهدی هاشمی / مجوز 12 میلیارد نخ سیگار مارلبرو / اسید پاشی در انگلیس  /700میلیارد تومان بودجه برای مطالعه درباره دریاچه ارومیه / شغل های ترکان در دولت تدبیر و امید.


سکته شماره 36 | دانلود فیلم

آقای جلیل دویران بازدید : 136 دوشنبه 17 آذر 1393 نظرات (1)

تحقق شعار آزادی بیان در روز دانشجو!

گروه سیاسی فرهنگ نیوزجای تاسف است که باید بگوییم شواهد نشان دهند آن است که آقای دکتر روحانی سخنان و وعده های انتخاباتی خود و پس از آن را به فراموشی سپرده‌اند و امروز پس از گذشت حدود یک سال و نیم از روی کار آمدن دولت تدبیر، در روزی که نماد و سمبل آزادی خواهی یکی از فرهیخته ترین اقشار جامعه می باشد، شاهد امنیتی ترین جو حاکم بر دانشگاه ها هستیم.

با وجود آنکه آقای روحانی در مهرماه امسال از عدم حضور نمایندگان دانشجویی در آیین آغاز سال تحصیلی مکدر شده بودند، مراسم 16 آذر امسال نیز مانند بسیاری دیگر از مراسم های دانشجویی آقای رئیس جمهور، کم اهمیت‌ترین عنصر دانشگاه و دانشجو است و تدابیر از قبل تدارک دیده شده، فضای این روز را هر چه بیشتر به سمت امینتی شدن پیش می برد.

یک یادآوری مهم 

پیش از شرح ماوقع تاسف بار امروز دانشگاه ها، لازم است تا خدمت جناب رئیس جمهور چند فراز از وعده ها و شعارهای انتخاباتی ایشان را یادآوری کنیم تا شاید از این طریق اندکی از فضای به وجود آمده کاسته شود.

حجت الاسلام حسن روحانی به عنوان کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری در مسجد جامع ساری در پاسخ به این سوال که چقدر در دولت خود به احزاب مخالف اجازه فعالیت می‌دهید، با مهم قلمدادکردن بحث انتقاد و آزادی بیان اظهار داشته بود:

«مساله آزادی بیان و نقد و فعالیت احزاب، به عنوان یک اصل اساسی در کشور است. کشوری می تواند به رشد و توسعه دست پیدا کند که آزادی بیان و نقد در آن وجود داشته باشد،‌ در واقع توسعه اقتصادی بدون توسعه سیاسی امکان پذیر نیست.»

علاوه بر این، آقای روحانی در برنامه اجتماعی و فرهنگی خود اعلام کرده بود:

«امنیت مردم منحصراً جلوگیری از ورود بیگانگان به کشور نیست. یکی از موارد امنیت، امنیت مال، حیثیت، جان و آزادی بیان ملت است.»

حال باید دید که این شعارها و برنامه های اعلام شد در یکی از مهم ترین روزهای تقویم ایرانی تا چه میزان محقق شده است.


از لغو سخرانی افراد انقلابی تا سانسور اتحادیه های قانونی دانشجویی

نخستین اقدام سوال برانگیز دولت در روز دانشجو و پاسداشت مقام وی، لغو گسترده سخرانی افراد انقلابی و اصولگرا در دانشگاه های کشور بود و این اقدام در حالی صورت پذیرفت که هماهنگی بسیاری از این جلسات، هفته ها قبل صورت پذیرفته بود و ناگهان از سوی مسئولان دانشگاه های کشور لغو شد.

سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در دانشگاه صنعتی قم، سخنرانی مدیرمسئول روزنامه کیهان به مناسبت 16 آذر در دانشگاه امیرکبیر، سخنرانی سیدمحمود نبویان در دانشگاه آزاد اراک، سخنرانی منصوره کرمی همسر شهید علی محمدی در آستانه 16 آذر و روز دانشجو در دانشگاه هنر اسلامی تبریز و سخنرانی پیام فضلی نژاد در دانشگاه اصفهان، جملگی در این روز لغو و به بسیج دانشجویی این دانشگاه ها اجازه برگزاری مراسم داده نشد!

در کنار موج الغاء سخنرانی های بسیج دانشجویی، وزارت علوم در یک حرکت خلق الساعه به فکر مهندسی مراسم روز دانشجو با حضور رئیس جمهور افتاد و با وجود وعده به تشکل های دانشجویی برای اجازه سخنرانی در مراسم روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی ایران و با حضور رئیس جمهور، یک شب مانده به مراسم، برنامه را تغییر داد.

در همین راستا علیرضا امیرآبادی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت:

« شب گذشته به یکباره زمان سخنرانی ما را کاهش دادند که این بی‌احترامی به جامعه دانشگاهی است. بر همین اساس شورای بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران به این نتیجه رسید که در یک فرصت مناسب‌تر نقطه نظراتمان را به ایشان بیان کنیم.

جای تاسف دارد در روزی که متعلق به دانشجو است، اتحادیه‌های قانونی دانشجویی توسط دولت سانسور می‌شوند و از طرف دیگر زمان سخنرانی اختصاص داده شده برای صحبت برخی دانشجویان نیز کاهش می‌یابد.»

اعتراض به شوی تبلیغاتی وزرات علوم در روز دانشجو نه یک اعتراض صرف از سوی یک تشکل دانشجویی بلکه به یک موج گسترده اعتراضی در میان همه تشکل ها قانونی دانشجویی تبدیل شده است و علاوه بر بسیج دانشجویی، اتحادیه انجمن اسلامی مستقل، جنبش عدالتخواه دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان و دفتر تحکیم وحدت نیز با صدور بیانیه هایی نسبت به عملکرد مسئولان برگزاری مراسم روز دانشجو به شدت معترض شدند.

حال از مسئولان محترم دولتی و شخص رئیس جمهور باید پرسید که چرا در این روز باید شاهد چنین اقداماتی از سوی آنها باشیم و امید داشته باشیم که در مراسم امسال حداقل برای افرادی که اجازه سخرانی می یابند، امکان همراه داشتن متن سخرانی وجود داشته باشد(یاد آوری: در مراسم مهرماه امسال به دانشجوی نخبه ای که برای سخرانی انتخاب شده بود به دلیل مسائل امنیتی! اجازه همراه داشتن متن سخرانی داده نشد) و آئین روز دانشجو محلی صرف برای گرفتن عکس یادگاری رئیس جمهور با دانشگاهیان نباشد.  

درباره ما
Profile Pic
بسم رب الشهدا و الصدیقین از اینکه به فکر سرنوشت خوابگاه بودید ودرانتخابات شورای دانشجویی شرکت و خدمتگذاران خود را انتخاب نمودید ممنون و متشکریم.امید است ما خدمتگزاران بتوانیم وظیفه خود را به نحو احسن انجام داده و رضایت خدای منان و شما عزیزان را کسب نماییم. از اینکه به دلیل انتخاب دبیران شورا در بین اعضا وکارهای مقدماتی آن با تاخیر شروع به کار کردیم از شما دوستان عذر خواهی می نماییم. ضمنا از حمایت های سرپرستان خوابگاه نیز تقدیر وتشکر می نماییم. جهت هرگونه پیشنهاد ،نظرات و انتقادات خود می توانید به چهار روش زیر اقدام نمایید. باتشکر مراجعه به اتاق شورا- --اتاق 202 آقای محمد مقصودی :دبیر مذهبی ، رسانه --اتاق 206 آقای امید عالی محمودی : دبیر آموزش و ورزشی --اتاق 208 آقای جلیل دویران : دبیر نشریات،تبلیغات و سیاسی -- اتاق 208 آقای احد مطلبی : دبیر تشکیلات ،علمی وپژوهشی -- اتاق 214 آقای اکبر مهدی پور : دبیر تدارکات، امور مالی -- اتاق 218 آقای حسین مرادی سامانی : دبیر فرهنگی و هنری، روابط عمومی -- اتاق 214 آقای مهدی ازلگینی (عضو افتخاری) : دبیر بررسی اخبار و بخشنامه های دانشگاهی -- مراجعه و عضویت در این وبلاگ -- ارسال پیامک به سامانه: 50002666002211 --ارسال رایانامه : Council@rayana.ir
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  کیفیت غذای سلف دانشکده را چگونه ارزیابی می کنید؟

  کدام یک از غذا را نسبت به قیمت و ارزش غذایی آن انتخاب می نمایید؟


  با توجه به درخواست چندتن از دانشجویان خوابگاهی در مورد غذای تاس کباب و کوکوسبزی این نظرسنجی مطرح می شودکه:
  ترشی غذای ماکارونی را چگونه ارزیابی می نمایید؟
  باشگاه پژوهشگران دانشجو

  باشگاه پژوهشگران دانشجو

  تبادل لینک
  بیدارباش

  بیدارباش

  آمار سایت
 • کل مطالب : 56
 • کل نظرات : 12
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 8
 • آی پی امروز : 2
 • آی پی دیروز : 3
 • بازدید امروز : 50
 • باردید دیروز : 10
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 62
 • بازدید ماه : 180
 • بازدید سال : 508
 • بازدید کلی : 33,470
 • کدهای اختصاصی

  اسکرول بار