ابزار رایگان وبلاگ

حدیث روز


شورای دانشجویی دانشکده فنی شهید مهاجر اصفهان
نامه سرگشاده جمعی از دانشجویان بورسیه به رئیس‌جمهور:   تاریخ نشان خواهد داد "جریان فتنه" تحت لوای "اعتدال" از افسران جوان جنگ نرم انتقام گرفت   به گزارش گروه دانشگاه "خبرگزاری دانشجو"، جمعی از دانشجویان بورسیه علمی طی نامه‌ای به رئیس‌جمهوری اسلامی ایران نوشتند: آقای رئیس جمهور در کتاب‌های تاریخ خواهند نوشت که؛ جریان فتنه در حالی در سال ۱۳۸۸ صدمات بسیاری به کشور وارد نمود (از جمله اینکه بی‌تردید شدت یافتن تحریم‌های اقتصادی نتیجه شکافی بود که فتنه گران در صفوف…
قالب وبلاگ
امام حسین علیه السلام فرمودند: کسی که بخواهد از راه گناه به مقصدی برسد ، دیرتر به آروزیش می رسد و زودتر به آنچه می ترسد گرفتار می شود . (بحارالانوار،ج78،ص120) کسی که برای جلب رضایت و خوشنودی مردم ، موجب خشم و غضب خداوند شود، خداوند او را به مردم وا می گذارد. (بحارالانوار،ج78،ص126) کسی که تو را دوست دارد، از تو انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند. (بحار الانوار،ج75،ص128) کسی که تو را دوست دارد، از تو انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند. (بحار الانوار،ج75،ص128) هر یک از دو نفـرى که میان آنها نزاعى واقع و یکـى از آن دو رضایت دیگرى را بجـویـد ، سبقت گیـرنـده اهل بهشت خـواهـد بــود. (محجه البیصاء ج 4،ص 228) رستگـار نمی شوند مـردمـى که خشنـودى مخلـوق را در مقـابل غضب خـالق خریدنـد. (تاریخ طبرى،ص 1،ص 239) بدرستی که شیعیان ما قلبشان از هرناخالصی و حیله و تزویر پاک است. (فرهنگ سخنان امام حسین ص/ 476) لا یأمَن یومَ القیامَةِ إلاّ مَن خافَ الله فِی الدُّنیا کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت (مناقب ابن شهر آشوب ج/4 ص/ 69) عاجزترین مردم کسی است که نتواند دعا کند. (بحارالانوارج/ 93 ص/ 294) گریه از ترس خدا سبب نجات از آتش جهنّم است. (حیات امام حسین ج 1 /ص 183) آن که در کاری که نافرمانی خداست بکوشد امیدش را از دست می دهد و نگرانیها به او رو می آورد. (بحار الانوار ، ج 3 ، ص 397) بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد. (الدره الباهره ، ص24) هیچ کس روز قیامت در امان نیست، مگر آن که در دنیا خدا ترس باشد. (بحار الانوار،ج 4،ص 19) کسانی که رضایت مخلوق را به بهای غضب خالق بخرند، رستگار نخواهند شد. (مقتل خوارزمی،ج 1،ص239)
درباره ي سايت


بسم رب الشهدا و الصدیقین از اینکه به فکر سرنوشت خوابگاه بودید ودرانتخابات شورای دانشجویی شرکت و خدمتگذاران خود را انتخاب نمودید ممنون و متشکریم.امید است ما خدمتگزاران بتوانیم وظیفه خود را به نحو احسن انجام داده و رضایت خدای منان و شما عزیزان را کسب نماییم. از اینکه به دلیل انتخاب دبیران شورا در بین اعضا وکارهای مقدماتی آن با تاخیر شروع به کار کردیم از شما دوستان عذر خواهی می نماییم. ضمنا از حمایت های سرپرستان خوابگاه نیز تقدیر وتشکر می نماییم. جهت هرگونه پیشنهاد ،نظرات و انتقادات خود می توانید به چهار روش زیر اقدام نمایید. باتشکر مراجعه به اتاق شورا- --اتاق 202 آقای محمد مقصودی :دبیر مذهبی ، رسانه --اتاق 206 آقای امید عالی محمودی : دبیر آموزش و ورزشی --اتاق 208 آقای جلیل دویران : دبیر نشریات،تبلیغات و سیاسی -- اتاق 208 آقای احد مطلبی : دبیر تشکیلات ،علمی وپژوهشی -- اتاق 214 آقای اکبر مهدی پور : دبیر تدارکات، امور مالی -- اتاق 218 آقای حسین مرادی سامانی : دبیر فرهنگی و هنری، روابط عمومی -- اتاق 214 آقای مهدی ازلگینی (عضو افتخاری) : دبیر بررسی اخبار و بخشنامه های دانشگاهی -- مراجعه و عضویت در این وبلاگ -- ارسال پیامک به سامانه: 50002666002211 --ارسال رایانامه : Council@rayana.ir
پشتيباني آنلاين
باشگاه پژوهشگران دانشجو

باشگاه پژوهشگران دانشجو

تبادل لینک
بیدارباش

بیدارباش

امکانات وبRSS


POWERED BY
rozblog.COM
پیغام مدیر سایت
سلام دوست من به سایت شورای دانشجویی دانشکده فنی شهید مهاجر اصفهان خوش آمدید لطفا برای استفاده از تمامی امکانات

دانلود فایل , شرکت در انجمن و گفتگو با سایر اعضا در سایت ثبت نام کنیدتصاویر دانشجویان شورا در دانشکده شهید محسن مهاجر اصفهان

نامه سرگشاده جمعی از دانشجویان بورسیه به رئیس‌جمهور:

 

تاریخ نشان خواهد داد "جریان فتنه" تحت لوای "اعتدال" از افسران جوان جنگ نرم انتقام گرفت

 

به گزارش گروه دانشگاه "خبرگزاری دانشجو"، جمعی از دانشجویان بورسیه علمی طی نامه‌ای به رئیس‌جمهوری اسلامی ایران نوشتند: آقای رئیس جمهور در کتاب‌های تاریخ خواهند نوشت که؛ جریان فتنه در حالی در سال ۱۳۸۸ صدمات بسیاری به کشور وارد نمود (از جمله اینکه بی‌تردید شدت یافتن تحریم‌های اقتصادی نتیجه شکافی بود که فتنه گران در صفوف ملی ایجاد کردند)، چهار سال بعد تحت لوای اعتدال و به نام دولت جمهوری اسلامی ایران، ابتدا از دانشجویان که، مقام معظم رهبری آنان را افسران جوان جنگ نرم نامیدند، انتقام گرفت.

 

نامه سرگشاده جمعی از دانشجویان بورسیه به رئیس‌جمهور:

 

تاریخ نشان خواهد داد "جریان فتنه" تحت لوای "اعتدال" از افسران جوان جنگ نرم انتقام گرفت

به گزارش گروه دانشگاه "خبرگزاری دانشجو"، جمعی از دانشجویان بورسیه علمی طی نامه‌ای به رئیس‌جمهوری اسلامی ایران نوشتند: آقای رئیس جمهور در کتاب‌های تاریخ خواهند نوشت که؛ جریان فتنه در حالی در سال ۱۳۸۸ صدمات بسیاری به کشور وارد نمود (از جمله اینکه بی‌تردید شدت یافتن تحریم‌های اقتصادی نتیجه شکافی بود که فتنه گران در صفوف ملی ایجاد کردند)، چهار سال بعد تحت لوای اعتدال و به نام دولت جمهوری اسلامی ایران، ابتدا از دانشجویان که، مقام معظم رهبری آنان را افسران جوان جنگ نرم نامیدند، انتقام گرفت.

متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

"چنانچه استحضار دارید، اعزام محصلان ممتاز داخلی به خارج از کشور، امری است که از نخستین روزهای مواجه جامعه و دولت در ایران با مدرنیسم در دوران قاجار آغاز و بعد‌ها در قالب اعطای بورسیه تحصیلی برای تقویت بنیه علمی کشور تداوم یافت.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مزیت بورسیه البته در اختیار خیل عظیم دانشجویان انقلابی کشور قرار گرفت و بر همین اساس قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور، توسط مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۶۴ و دستور العمل‌های اجرایی آن توسط وزارت آموزش عالی وقت در سال ۱۳۶۸ به تصویب رسید.

بر اساس قوانین فوق شورای مرکزی بورس در وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری شکل گرفته است که وظیفه آن؛ تعیین خط مشی کلی اعطای بورس‌های تحصیلی، پیشنهاد و شرایط و نحوه گزینش متقاضیان به وزیر جهت تصویب و نهایتا تصویب نهایی واگذاری بورس به متقاضیان واجد شرایط است.

برهمین اساس بسیاری از فارغ التحصیلان کار‌شناسی ارشد در دانشگاه‌های کشور در فراخوان‌های هرساله اداره کل بورس وزارت مذکور شرکت می‌کنند. شورای مرکزی بورس نیز پس از طی مراحل گوناگون مصاحبه علمی، گزینش و جذب نهایتا با گذراندن مصوبه‌ای، بورسیه تحصیلی به افراد واجد شرایط اعطا می‌کند. لذا در خلال سال‌های گذشته بسیاری از دانشجویان نخبه علمی و فرهنگی کشور از مزیت بورس استفاده، مشغول به تحصیل شده و بسیاری نیز در فرایند جایابی، محل خدمت آتی خویش در دانشگاه‌های کشور را نیز مشخص نموده‌اند. اما متاسفانه پس از استقرار دولت جدید در سال ۱۳۹۲، مسئولان وزارت علوم به طور صریح روند جذب بورسیه‌های علمی وزارت علوم را غیر قانونی اعلام کرده و طی عملیاتی رسانه‌ای، با حیثیت علمی این طبقه نخبه برخورد غیرقانونی نمودند.

متاسفانه این روند توسط حضرتعالی نیز پیگیری گردید و در سخنرانی ۱۴ خرداد در حالی که به همراه اعضای هیات دولت در مراسم تجدید پیمان با امام راحل (ره) حضور یافته بودید؛ دانشجویان بورسیه علمی را به نشان «پرونده فساد بورسیه‌ها» مفتخر نمودید. این روند متاسفانه با عباراتی همچون؛ «بورسیه و ماادراک بورسیه» در سخنان جنابعالی به گونه‌ای تداوم یافت که گویی از منظر رئیس جمهور محترم موضوع بورسیه‌ها، مسئله اصلی کشور و حذف دانشجویان بورسیه وظیفه نخست دولت است. اینک که پس از صدور اطلاعیه وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری آشکار گردید، پرونده عظیم ادعایی ۳۷۷۲ بورسیه متخلف فقط به ۳۶ نفر فروکاسته شده است، ضروری است که توجه حضرتعالی را به چند نکته اساسی جلب نمائیم:

۱-متاسفانه حوزه علم و فرهنگ از جمله حوزه‌هایی است که در دولت یازدهم مورد غفلت و بی‌توجهی خاصی گردیده است، که البته با توجه به رویکرد تکنوکراتی حاکم بر دولت ابدا چیز عجیبی نیست. شاهد این امر وضعیت وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری در طول یکسال گذشته است.

معرفی افرادی برای تصدی این وزارتخانه که دارای سابقه حضور در فتنه ۸۸ بوده و از جمله عناصر افراطی اصلاح‌طلبان به شمار می‌روند، در حالی صورت گرفته است که، رئیس‌جمهور به خوبی از حساسیت مجلس شورای اسلامی نسبت به حضور فتنه‌گران در دولت آگاهی داشته‌اند.

متاسفانه پاسخ قلدرمآبانه دولت به دغدغه‌های مشروع نمایندگان این بوده است؛ «اگر رای دادید که؛ اهلا و سهلا!!! و اگر نه، نفر بعدی که معرفی می‌شود، تند‌تر از قبلی خواهد بود». به همین جهت در وضعیت آشفته وزارت علوم و رکود علمی ایجاد شده، این دولت است که مقصر اصلی به شمار می‌رود.

بیش از هرکس دیگر، خود حضرتعالی مستحضرید که؛ حضور شما در جلسه استیضاح دکتر فرجی دانا می‌توانست که ایشان را در مقام وزارت تثبیت نماید و نیز عدم اتخاذ مواضع تند توسط شما در سفر به استان زنجان نیز می‌توانست در حسن ظن مجلس به دکتر نیلی موثر باشد.

اما گویا منافع دولت در این است که؛ وزارتخانه فوق‌الذکر درگیر جنجال و تعویض سرپرست و استیضاح باشد، تا هم مجلس تحت فشار قرار گیرد و هم دولت به ادامه مظلوم‌نمایی بپردازد.

البته لایه‌های پنهان این سیاست لجبازانه دولت در معرفی وزرای علوم و بزرگنمایی بیش از حد موضوع بورسیه‌ها، به این امر باز می‌گردد که؛ تکنوکرات‌های دولت با قربانی نمودن وزارت علوم در پی آن هستند؛ وزارتخانه‌های دیگر که، به زعم آنان مهم‌تر از بقیه هستند نظیر؛ نفت و وزارت خارجه و... را بیمه نمایند. لذا جنجال بر سر وزارت علوم، تضمین کننده عدم طرح مسائلی چون؛ پرونده کرسنت، مذاکرات هسته‌ای و... است.

متاسفیم که در سیاست ورزی دولت اعتدال و جنگ روانی ایجاد شده، این زندگی بیش از سه هزار دانشجوی نخبه است، که قربانی می‌گردد.

۲-آقای رئیس جمهور؛ گویا سیاست دیگر دولت اعتدال، این تدبیر بوده است که امید در جامعه را نه با تغییرات سیاسی، برنامه‌های اقتصادی و فعالیت‌های مستمر جهادی، بلکه با سیاه نمایی افراطی دوران گذشته، احیا نماید.

رفتار دولت در یکسال اخیر به وضوح گویایی این امر بوده است که همه چیز متوقف بر حل پرونده هسته‌ای و رفع تحریم هاست و لذا تا پیش از حل این موضوع، برای اینکه تدبیر دولت اثبات و امید در جامعه تداوم یابد، بایستی دوران احمدی‌نژاد چنان سیاه و تاریک نشان داده شود تا هیچ فردی آرزوی بازگشت بدان شرایط را در سر نپروراند. در این زمینه پرونده فساد اقتصادی ۳۰۰۰ میلیاردی به عنوان یک نماد مطرح گردید و متاسفانه مدیران کوته نظر وزارت علوم نیز به این طمع افتادند تا یک پرونده ۳۰۰۰ تایی دیگر، اینبار درباره بورسیه‌ها را رونمایی کنند.

ای کاش رئیس جمهور محترم، درباره بهره گیری از این فرصت سیاسی ایجاد شده درباره بورسیه‌ها قدری بیشتر تامل فرموده و جانب حق و عدالت را‌‌ رها نمی‌ساختند. اما آقای رئیس جمهور، امان از مشاوران!!!

۳-گویا رئیس جمهور محترم اصرار خاصی دارند تا در کابینه اعتدالی خود، وزارت علوم را سهم اصلاح طلبان بدانند. بر همین اساس وزارت علوم صحنه جولان اصلاح طلبان افراطی و فتنه گران سال ۱۳۸۸ شده است.

راستی آقای رئیس جمهور، مگر قرار نبود دولت شما صحنه بکارگیری اصولگرایان و اصلاح طلبان معتدل و معتقد به نظام باشد؟ نتیجه مستقیم حاکمیت جریانات افراطی بر وزارت مذبور این بوده است که؛ از بدو امر تلاش مضاعفی برای حذف دانشجویان بورسیه و محروم نمودن آنان از حقوق قانونی آغاز شود.

مطالعه مواضع و مصاحبه‌های مسئول اداره بورس، رئیس سازمان دانشجویان و سرپرست وزارت، نشان می‌دهد؛ ریشه مشکل بورسیه‌ها، کینه و عداوت این جریان با نخبگان علمی و دانشجویان ارزشی است.

یکی می‌گوید؛ «اجازه نمی‌دهم هیچکدام از این ۳۰۰۰ بورسیه هیات علمی شوند». دیگری با تاکید بر اینکه برای هر بورسیه خارج یک میلیارد تومان هزینه شده ادامه می‌دهد که؛ «بورسیه شدگان خارج هنگام بازگشت امید استخدام نداشته باشند».

آقای رئیس جمهور برداشت حضرتعالی از این سخنان مهرورزانه چیست؟ آیا غیر از این است که؛ فتنه گران اینک وقیحانه به دنبال انتقام کشی از دانشجویانی هستند که صحن مقدس دانشگاه را در مقطع فتنه ۸۸ از گزند بدخواهان نظام حفظ نمودند؟

حضرتعالی که مکرر در سخنان خود به بیانات مقام معظم رهبری استناد و دولت خود را مجری رهنمودهای ایشان می‌دانید، آیا میان رفتار وزارت علوم با بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای خبرگان در اسفند سال گذشته و دیدار با مسئولان نظام در تیرماه امسال که در خصوص قدر‌شناسی از جوانان مومن و انقلابی توصیه نموده و درباره حذف این جوانان و منزوی نشدن آن‌ها هشدار دادند، تناقضی نمی‌یابید؟ آیا گمان نمی‌کنید اعتدال دولت در حال بدل شدن به افراط است؟

۴- جناب آقای دکتر روحانی، ابراز خشنودی کردید که؛ آقای محمدعلی نجفی سرپرست وزارت علوم کار ناتمام وزیر پیشین یعنی دکتر فرجی دانا (ه‌مان وزیر دانشمندی که زحمت دفاع از ایشان در صحن مجلس را به خود نداده، اما پس از استیضاح مدام بر فقدان ایشان مرثیه می‌سرایید) را تمام کرد. آیا می‌دانید: کمیته تعیین مصادیق بورسیه‌ها در احکامی ناعادلانه و غیر قانونی، بسیاری از دانشجویان بورسیه را نه تنها از صحنه دانشگاه، که از حیات اجتماعی و حداقل‌های یک زندگی ساده حذف نموده است.

احکام صادره توسط این کمیته، ضمن اینکه نشان دهنده عزم راسخ مدیران وزارت جهت حذف نیروهای مومن، ارزشی و علمی از سطح دانشگاه‌های کشور می‌باشد، بسیار سنگین و غیر منصفانه است. با کدام منطق، دانشجویی را که؛ به عنوان یک شهروند جمهوری اسلامی در فراخوان‌های رسمی اعطای بورس شرکت کرده و بدون هیچ گونه تخلفی از جمله؛ رشوه، تطمیع، تهدید و.... توسط شورای مرکزی بورس-به عنوان یگانه مجموعه قانونی تصمیم ساز- تائید می‌شود، را می‌توان مجرم فرض نمود و از او غرامت و پرداخت هزینه چند ده میلیونی مطالبه کرد؟

اگر تخلفی آشکار و عملکردی خلاف قانون توسط شورای مرکزی بورس صورت گرفته است و دانشجو در آن کاملا بی‌تقصیر بوده، آیا رواست که دانشجوی بورسیه به عنوان سرمایه علمی و ارزشی کشور با حکم لغو بورس، پرداخت هزینه‌های وزارتخانه و ادامه تحصیل با هزینه شخصی محکوم شود؟ اما متاسفانه وزارت علوم دولت یازدهم این بدعت را عملی ساخته است و بیش از ۸۴۰ نفر را بدین گونه مورد لطف قرار داده است. ۱۲۰۰ نفر دیگر از سرمایه‌های مومن این کشور نیز مورد تهدید قرار گرفته‌اند که؛ در صورت عدم جایابی تا ۱۵ بهمن نیز به همین حکم دچار می‌شود.

لازم است ریاست محترم جمهور اطلاع داشته باشند که؛ فراخوان‌های جذب و جایابی بورس هر ساله در اردیبهشت ماه صورت می‌گیرد و این بدان معنی است که ۱۲۰۰ نفر دیگر هم بی‌تردید تا تاریخ فوق امکان جایابی نداشته و لذا عملا بیش از ۲۰۰۰ نفر به؛ لغو بورس، پرداخت هزینه‌های وزارتخانه و ادامه تحصیل با هزینه شخصی محکوم می‌شوند.

آقای نجفی نیز لطف فرموده و تهدید کرده‌اند که؛ تضمینی برای استخدام ۷۲۹ نفر بورسیه‌های خارج از کشور نیز ندارند.

سرنوشت ۴۸۰ مربی دانشگاه هم در ابهام قرار دارد. این یعنی حذف حداکثری بیش از ۳۰۰۰ نخبه علمی و دانشجوی ارزشی.

باید به این تدبیر مسلم و قدرت عمل در حذف مومنان عرصه علم و فرهنگ تبریک گفت.

آقای رئیس جمهور در کتابهای تاریخ خواهند نوشت که؛ جریان فتنه در حالی در سال ۱۳۸۸ صدمات بسیاری به کشور وارد نمود (از جمله اینکه بی‌تردید شدت یافتن تحریم‌های اقتصادی نتیجه شکافی بود که فتنه گران در صفوف ملی ایجاد کردند)، چهار سال بعد تحت لوای اعتدال و به نام دولت جمهوری اسلامی ایران، ابتدا از دانشجویان که، مقام معظم رهبری آنان را افسران جوان جنگ نرم نامیدند، انتقام گرفت.

۵-جناب آقای دکتر روحانی؛ مسئولان وزارت علوم برای مشروعیت بخشی به اقدام خود و همراه نمودن افکار عمومی در زمینه بورسیه‌ها، از عنوان بورسیه‌های رانتی و آقازاده‌ها استفاده نمودند، که این نیز از جمله طنزهای سیاسی است.

کیست که نداند؛ عنوان آقازاده‌ها برای اطلاق بر چه مصادیقی و در قالب چه گفتمانی صورت گرفت. اما اینک اصلاح طلبان و کارگزاران هم، از مفهوم آقازادگی استفاده می‌کنند که البته باید آن را به فال نیک گرفت. اما درباره بورسیه‌ها، باید گفت؛ اگر در تعریف آقایان دانشجوی نخبه‌ای که مقالات پژوهشی فراوان، کتب تالیفی و یا اختراعات علمی در سابقه خود دارد، اما در هیچ حزب و دسته‌ای قرار نداردو فرزند و خواهرزاده هیچ بزرگی نیست، آقازاده تلقی می‌شود. و یا مربی دانشگاهی که در مناطق محروم کشور قرار داشته و تا پیش از این امکان ادامه تحصیل نداشته است، آقازاده خوانده می‌شود، باید بگوئیم: همه بورسیه‌ها آقازاده بوده‌اند. چرا که؛ همگی اهل علم و اندیشه و رهروان مکتب امام خمینی (ره) و فرزاندان امام خامنه‌ای بوده و هستند.

آقازادگی ما، سربازی ما در راه رهبر و مولایمان امام خامنه‌ای است و به این آقازادگی افتخار می‌کنیم.

آقای رئیس جمهور از قضا موضوع بورسیه‌ها به همین علت بالا گرفته که؛ نوع آقازادگی ما با دیگران متفاوت بود. دانشجویان بورسیه سالهای ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲ به این علت مورد هجوم جبهه هماهنگی از وزارت علوم تا رسانه‌های ضدانقلاب قرار می‌گیرند، که؛ برای اولین بار طی یک فراخوان آزاد و یک فرایند عادلانه بورس گرفتند و اتفاقا جرم ما هم همین عدالت گرایی بوده است.

اتفاقا اعطای بورس تحصیلی در خلال دولت‌های کارگزاران و اصلاح طلبان صرفا محدود به حلقه‌های خاص سیاسی و روابط فامیلی بوده است که شاید خود بیش از همه از آن آگاهی داشته باشید.

به خوبی می‌دانید که، یکی از فعالان سر‌شناس جریان اصلاح طلب، ۲۵۰۰ دانشجوی عضو انجمن‌های اسلامی را که در دوران دولت آقای هاشمی رفسنجانی بورس شده بودند، را حلقه اصلی شکل گیری دوم خرداد می‌داند. و یا بعید است حضرتعالی از ۱۱ هزار بورسیه دوران اصلاحات بی‌اطلاع باشید که؛ بدون کمترین ضوابط و یا حتی وثیقه بورسیه شده و بیش از هفتاد درصد ان‌ها حتی به کشور باز نگشتند.

با این تفاسیر به راستی چرا؛ ۳۷۷۲ بورسیه علمی و دانشجوی ارزشی و معتقد به آرمان‌های انقلاب اسلامی برای برخی به کابوس بدل شده‌اند؟

۶-آقای رئیس جمهور گفته شده است: دانشجویان بورسیه در یک فرایند غیرقانونی به مزیت بورس دست یافته‌اند. با توجه به اینکه بی‌تردید حضرتعالی با توجه به تحصیلات حقوقی خود، بیش از دیگران نسبت به صحت فرایند قانونی بورسیه‌ها مطلع هستید، اما لازم است جهت تنویر افکار عمومی که ماه‌هاست با یک جنگ روانی شدید و اتهام زنی به بورسیه‌ها مواجه‌اند، بر چند مورد تاکید گردد:

الف: همه دانشجویان بورسیه در قالب فراخوان‌های هرساله اداره بورس وزارت علوم و با مصوبه شورای مرکزی بورس، از فرصت بورس برخوردار شده‌اند.

بر اساس اعتراف وزارت علوم فعلی هیچگونه فساد سازمان یافته وجود نداشته است و صرفا ۳۶ نفر به جهت ارائه اطلاعات غلط، غیرقانونی شناخته شدند. بهانه جویی‌ها درباره: شرط سن، معدل و... بقیه بورسیه‌ها نیز به این دلیل است که؛ وزارت علوم حاضر به پذیرش مصوبات قانونی قبلی نمی‌باشد.

آقای رئیس جمهور به خوبی می‌دانند که؛ حتی در حقوق بین الملل هم انگاه که دولتی می‌رود و دولت جدیدی در یک کشور تشکیل می‌شود، دولت جدید متعهد به قراردادهای پیشین است. اینک آیا در چارچوب یک نظام مستقر، باید با تغییر یک دولت همه چیز یک شبه دگرگون شده و قوانین پیشین از اعتبار بیافتد؟ اگر اینگونه باشد که سنگ روی سنگ بند نمی‌شود و این را مدیران با تجربه دولت فعلی بهتر از هرکس دیگر می‌دانند.

چگونه است که دولت اعتدال خود را موظف به قرارداد ننگین کرسنت و تاراج منابع گازی کشور می‌داند، اما زیر بار بورسیه‌های قانونی دولت قبل نمی‌رود؟ اگر قرار باشد هر دولتی با اعمال نظر شخصی و جناحی خود تصمیمات قانونی سابق را بی‌اعتبار سازد، انتظام جامعه و بالندگی نظام به مخاطره می‌افتد.

ب: ملت عزیز ایران آگاه باشند، قاطبه دانشجویان بورسیه، دانشجویانی نخبه هستند که بدون هیچ گونه ارتباط سیاسی و یا خانوادگی صرفا به دلیل شایستگی‌های علمی و فرهنگی خود در فضای عادلانه‌ای که وزارت علوم دولت سابق برای همه دانشجویان به وجود آورده بود، بورسیه شده‌اند. لذا نبایستی به جنجال آفرینی زنجیره‌ای، از مطبوعات خاص و مدیران وزارت علوم توجهی نمود، چه اینکه اینان اگر دغدغه پیشرفت علم در کشور و حفظ حیثیت علمی دانشگاه‌ها را داشتند، در یکسال گذشته تلاشی برای خروج از رکود علمی انجام می‌دادند.

ج: قانون اساسی جمهوری اسلامی حیثیت انسان را در پناه قانون دیده است این درحالی است که مسئولان وزارت علوم، بدون هیچ توجهی به حیثیت بیش از سه هزار نفر جوان مومن و قانون عدم انتشار اسناد دولتی، صرفا برای مطامع سیاسی، اسامی بورسیه‌ها را در آستانه استیضاح فرجی دانا منتشر نمودند.

وزارت علوم باید درباره این اقدام پاسخ‌گو باشد، چرا که انتشار اسامی ۳ هزار بورسیه، مفسده مشهود است. اما متاسفانه آقای نجفی سپرست وزارت علوم حتی پس از اینکه روشن شد: فقط ۳۶ دانشجوی بورسیه مرتکب تخلف شده‌اند، متکبرانه می‌گوید: «وزارت علوم باید از چه چیزی عذرخواهی کند؟»

د: گفته می‌شود که: بورسیه‌ها به این علت که بدون آزمون در فرایند بورسیه قرار گرفتند غیر قانونی هستند، و مدام این مسئله را در بوق و کرنا می‌کنند، در حالیکه هم آقای رئیس جمهور و هم سرپرست وزارت علوم به خوبی می‌دانند و اینک مردم عزیز ایران نیز بدانند؛ این مورد نیز اتهامی ناروا در حق دانشجویان بورسیه است. انجام آزمون کتبی برای اعطای بورس در سال ۱۳۸۱ و در دوران اصلاحات حذف شده و جای خود را به آزمون و مصاحبه علمی داد.

وزارت علوم در دولت‌های نهم و دهم نیز بر اساس تصمیم قانونی فوق، مسیر اعطای بورس را تداوم دادند. حال چگونه است که؛ همه تصمیمات دولت اصلاحات و یا دولت اعتدال عین قانون بوده و تصمیمات دولت اصولگرا همگی جناحی و سیاسی و فاقد اعتبار؟

۷-آقای رئیس جمهور یکی از مسائلی که جامعه علمی و دانشگاهی کشور را آزار می‌دهد، وجود پرسش‌ها و ابهاماتی درباره سوابق علمی حضرتعالی است. به ویژه اینکه حضرتعالی مستمرا در ماه‌های اخیر با تحقیر دانشجویان بورسیه با اطلاق عنوان مفسدان علمی، مداوما بر حفظ حیثیت علمی دانشگاه‌های کشور تاکید نموده‌اید.

لذا خواهشمند است در راستای تنویر افکار عمومی و پاسخگویی به جامعه دانشگاهی به ابهامات ذیل پاسخ دهید:

گفته می‌شود حضرتعالی با بورس دولت جمهوری اسلامی در اسکاتلند مشغول به تحصیل شده‌اید، آیا صحت این امر را تائید می‌فرمائید؟

جنابعالی در خلال سال‌های ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۷ در حالیکه به عنوان نماینده و نایب رئیس مجلس، دبیر شورای عالی امنیت ملی و.... مشغول خدمت بوده‌اید، به امر تحصیل نیز اشتغال داشته‌اید، لذا اگر با استفاده از مزیت بورس مشغول به تحصیل بوده‌اید؛ نشان دهنده عمل خلاف قانون است. چرا که طبق مقررات وزارت علوم، دانشجوی بورسیه نباید شغلی داشته باشد و در آینده نیز متعهد به خدمت در این وزارتخانه باشد. اگر از بورس استفاده نکرده‌اید؛ نیز بازهم این ابهام باقی است که؛ چگونه میان مشغله کاری فراوان در سطح کلان ملی، و امر تحصیل جمع نموده‌اید؟

چنانچه می‌دانید آقای نجفی برای تنویر افکار عمومی (بخوانید تهییج افکار عمومی و تحقیر دانشجویان بورسیه) مکرر از مواردی نظیر؛ بورس شدن در رشته فقه و اصول و ادبیات فارسی در خارج از کشور یاد نموده‌اند، هرچند بعدا اصلاح نمودند که؛ موارد فوق تبدیل به داخل شده‌اند. اینک جای این سوال باقی است که: تحصیل شما در اسکاتلند و پایان نامه حضرتعالی با موضوع: فقه و شریعت اسلامی کدام دستاورد علمی را برای شما و کشور به همراه آورده است؟ آیا این امکان فراهم نبود که در دانشگاه‌های معتبر داخلی به تحصیل بپردازید؟

نهایتا اینکه مراجعه‌ای ساده به وب سایت وزارت علوم تحقیقات و فنآوری نشان می‌دهد: دانشگاه کلدونین گلاسکو، در زمره دانشگاه‌های درجه سه طبقه بندی شده است. بدین معنا که؛ مدرک آن، برعکس مدرک دانشگاه‌های معتبر جهان، در داخل کشور مستقیما مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد.

۸- ریاست محترم جمهور؛ دانشجویان بورسیه، به صحنه دانشگاه به مثابه عرصه جهاد علمی و انقلاب فرهنگی می‌نگرند، لذا علیرغم بی‌مهری‌ها و نامهربانی‌های اخیر، همچنان بر سر پیمان خود برای ارتقای علمی دانشگاه‌ها و تحقق آرمان دانشگاه اسلامی ایستاده‌اند. در یک سال اخیر دانشجویان بورسیه با توهین صریح و استفاده از الفاظی مانند: غیر قانونی، رانتی، فاقد وجاهت قانونی و سیل کلماتی از این دست توسط مقامات وزارت علوم روبرو بوده‌اند و اینک نیز با احکام لغو بورس و... اما باید تاکید کنیم؛ ما دانشجویان بورسیه، طی فرایندی کاملا قانونی، عادلانه و در چارچوب اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی بورسیه شده و در همین چهارچوب ان‌شاءالله همگی به عنوان هیات علمی برای تحقق اهداف نظام در حوزه‌های علم و فنآوری، فرهنگ، سیاست و... تلاش خواهیم کرد.

لذا همانگونه که ارتقای دانشگاه‌های کشور در طبقه بندی‌ها و معیارهای مختلف منطقه‌ای و جهانی را رقم زدیم و نیز در فتنه ۱۳۸۸ صحن دانشگاه را از گزند بدخواهان نظام مصون و مطهر نگاه داشتیم، در برابر سیاست بازی‌های کودکانه مسئولان وزارت علوم، که تلاش می‌کنند: وجه علمی، حیات اجتماعی و زندگی خصوصی ما را به مخاطره بیاندازند، مقاومت خواهیم کرد. عمق غضب و عصبانیتی که در گفتار و رفتار مسئولان وزرات علوم موج می‌زند و جنگ روانی رسانه‌های زنجیره‌ای داخل و ضدانقلاب خارج نشین، ما را در عهد خود استوار‌تر خواهد نمود. چرا که دانشگاههای کشور بایستی عرصه؛ جهاد علم وفنآوری، سیاست ورزی اسلامی، و الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی باشد و این مهم بی‌تردید محقق خواهد شد.

آقای رئیس جمهور؛ در یکسال گذشته، ظلمی گران و اجحافی انتقام جویانه در حق دانشجویان بورسیه صورت گرفته است. به همین جهت دانشجویان بورسیه از تمامی نهادهای قانونی کشور به ویژه قوه قضائیه جمهوری اسلامی دعوت می‌کنند، ضمن جلوگیری از تداوم این ظلم آشکار زمینه را برای بررسی عادلانه، قانونمند و منصفانه پرونده بورسیه‌ها در دادگاه‌های صالحه فراهم آورد. از طرف دیگر از مجلس شورای اسلامی نیز، برای حضور جدی نظارتی در این موضوع و نیز بررسی دقیق بورسیه‌ها در دولت‌های سازندگی و اصلاحات دعوت به عمل می‌آوریم."

 


امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 2

درباره : مطالب موضوعی سایت ,

نمایش این کد فقط در ادامه مطلب برای قرار کد مورد نظر به ویرایش قالب مراجعه کنید
مطالب مرتبط
ورزش صبحگاهی دانشجویان خوابگاه شهید مهاجر شنبه 93/08/24

تاریخ : شنبه 10 آبان 1393 نویسنده : آقای جلیل دویران l بازدید : 81

ارسال نظر
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]نام ارسال کننده: parsa

سلام،خسته نباشید واقعا عالییییییییییییی بود اما کو گوش شنوااااا؟؟؟
7 سال پیش || 18:59


مطالب گذشته
آمار کاربران

عضو شويد


فراموشی رمز عبور؟

عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
خبرنامه
برای اطلاع از آپیدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شوید تا جدیدترین مطالب به ایمیل شما ارسال شود

نظر سنجي
کیفیت غذای سلف دانشکده را چگونه ارزیابی می کنید؟

کدام یک از غذا را نسبت به قیمت و ارزش غذایی آن انتخاب می نمایید؟


با توجه به درخواست چندتن از دانشجویان خوابگاهی در مورد غذای تاس کباب و کوکوسبزی این نظرسنجی مطرح می شودکه:
ترشی غذای ماکارونی را چگونه ارزیابی می نمایید؟

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به شورای دانشجویی دانشکده فنی شهید مهاجر اصفهان مي باشد.